Sunny Flat Near Villa Borghese

  • 50 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Sunny Flat Near Villa Borghese Rom ger snabb tillgång till olika sevärdheter i stan, som Roms moderna konstmuseum, som ligger cirka 5 minuters promenad bort. Den här 50 m² stora lägenheten har plats för upp till 2 gäster och erbjuder cykeluthyrning.

Boendet har sitthörna, kök och vardagsrum, samt utsikt över staden. En bidé, en separat toalett och en dusch erbjuds i lägenheten och garanterar en bekväm vistelse. Det finns också hårtorkar, badlakan och handdukar.

I området kan du ägna dig åt en rad olika aktiviteter, bland annat bowling.

Sunny Flat Near Villa Borghese erbjuder te-/kaffebryggare, kylskåp och köksredskap.

Om du vill bo i distriktet Via Veneto är lägenheten ett bra val, 2 km från San Luigi dei Francesi. Om du vill utforska omgivningarna kan du besöka Trevifontänen, cirka 25 minuters promenad från boendet. 2,1 km från Sunny Flat Near Villa Borghese hittar du Santa Maria Maggiore. Den här lägenheten med 1 sovrum ligger cirka 25 minuters promenad från tågstationen Flaminio och invid busshållplatsen Fiume.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Sunny Flat Near Villa Borghese Rom
Short Rent Luxury Flat - Via Veneto
Mobilpris

Short Rent Luxury Flat - Via Veneto

416 m från boendet
USD 375 USD 338
per natt
Elegante Appartamento Con Terrazzo
Mobilpris

Elegante Appartamento Con Terrazzo

9.0
Utmärkt 2 recensioner
523 m från boendet
USD 201 USD 181
per natt
Via Veneto E La Dolce Vita
Mobilpris

Via Veneto E La Dolce Vita

9.6
Exceptionellt 49 recensioner
574 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Rom Ciampino Flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Stazione di Roma Termini
    1,1 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Transferservice (mot avgift)

    Aktiviteter

    • Bowling

    Boendetjänster

    • Matinköpsservice

    I köket

    • Köksgeråd

    I rummen

    • Uppvärmning
    • Sittgrupp
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Design

    • Parkettgolv

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 22:00
    Utcheckning: senast 10:00
    Licensnummer058091-LOC-08045,IT058091C2VOYXIOLO
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Sunny Flat Near Villa Borghese?
      Populära sevärdheter nära Sunny Flat Near Villa Borghese inkluderar Santa Maria Maggiore, som ligger 25 minuters promenad.
    • Hur stort är Sunny Flat Near Villa Borghese?
      Sunny Flat Near Villa Borghese har en total yta på 50 m².
    • Har Sunny Flat Near Villa Borghese en fin utsikt?
      Fönstren på Sunny Flat Near Villa Borghese öppnar sig mot utsikten över staden.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Rom Ciampino Flygplats
    17 km

    Tågstationer

    Stazione di Roma Termini
    1,1 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Sunny Flat Near Villa Borghese Rom

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng